O nás

Pestrá náplň činnosti TJ láká lidi k aktivitě – venku se pravidelně hraje malá kopaná, včetně turnaje, tenis na třech kurtech, je založena tenisová školička, hraje se rekreační volejbal. V tělocvičně probíhá cvičení dospělých a dětí, stolní tenis hraje pravidelné soutěže jak s dětmi, tak s dospělými. Dalšími aktivitami jsou sportovní karnevaly, dny dětí, dny seniorů, výlety, zájezdy a ochotnické divadelní přestavení na hřišti. Činnosti TJ se dostává podpory ze strany obecních úřadů Káraného a Nového Vestce.

Historie

Sportovní aktivity byly v Káraném oficiálně založeny pod hlavičkou Sokola již v roce 1931. Náplní bylo především cvičení na sokolském cvičišti, dále atletika, fotbal, stolní tenis, v zimě i hokej na Grádě. Zánik Sokola a pravidelného cvičení byl v 50. letech ze známých důvodů.

V roce 1965 dochází k založení TJ Tatran Káraný pro občany Káraného a sousední obce Vestec s novým vedením jednoty. Začínají se pomalu obnovovat zdejší tělovýchovné a sportovní tradice, především volejbalem. Bylo založeno volejbalové družstvo a přihlášeno do okresního přeboru. Dalším oživením je cvičení s dětmi, obnovení stolního tenisu. Velkým úkolem vedení TJ bylo zajistit sportoviště, což se podařilo v letech 1968-69 na pozemku u Jizery. Výrazné oživení členské základy proběhlo v 70. - 80. letech a TJ se stává silným spolkem v rámci Káraného a Nového Vestce.

Dalším milníkem jsou 90. léta, kdy dochází k výstavbě tenisových kurtů a založení tenisového oddílu. Pravidelně je pořádán slavný turnaj Káran-cup. Vzniká nová aktivita- divadelní soubor s prvním představením Rusalky. Členská základna TJ má v této době cca 120 členů. Sportoviště u Jizery se stává sportovním a kulturním centrem.

Modernizace sportoviště od roku 1992 přinesla do tělovýchovy nový rozměr. Ke stávajícím dvěma antukovým hřištím je zahájena stavba třetího dvorce a malého tréninkového pro děti, přestavba klubovny, nová terasa. Vše je převážně sponzorským dílem firmy Sport technik Bohemia pod vedením ředitele firmy Milana Vopičky (hokejista a tenista). V roce 2005 je realizována stavba nové tělocvičny v rámci výstavby nového úřadu Káraný a tím se rozšiřuje členská základna v rámci stolního tenisu a různé typy cvičení pro všechny věkové skupiny.

Tělovýchovná jednota prochází generační výměnou po roce 2000 a rozhodnutím valné hromady v březnu je provedena změna názvu na Tělovýchovná jednota Jizera Káraný a v roce 2016 na současný název TJ Jizera Káraný, spolek.

Členské příspěvky

Občerstvení Na hřišti